Home · Blog · Jesienny Raport

Katarzyna Sienkiewicz – szkolenia dla firm

Nowe wpisy
Jesienny Raport


Krajowi kierownicy działów szkoleń przede wszystkim zamawiają szkolenia związane z wiedzą ekspercką, w następnym etapie w związane z ich sektorem gospodarki, a w trzeciej –przywódcze i ogólnorozwojowe. W dominującym stopniu zamawiają te programy w House of Skills. To wyniki Ranking gry symulacyjne.
W badaniu, przeprowadzonym we wrześniu przez Klub Menedżerów HR, wzięły udział 832 osoby – pracownicy i szefowie działów HR. Polscy HRowcy wydają się być zadowoleni z oferty rynku szkoleń.
Ponizej prezentujemy tylko najciekawsze fragmenty raportu:
  • Uważam, że : Bez problemu można znaleźć firmy, które oferują oczekiwaną przeze mnie jakość szkoleń – z tą tezą zgadza się 68% badanych HRowcy ufają swojej ocenie. Blisko siedmiu na dziesięciu przy wyborze firmy szkoleniowej kieruje się wrażeniem, jakie ta firma wywarła podczas prezentacji swojej oferty. Dla HRowców najważniejsze jest marka dostawcy.
  • Przy wyborze mojej firmy kieruję się w dużym stopniu: Doświadczeniem biznesowym / menedżerskim trenera – 77%
  • Nieco mniej niż połowa HRowców kupuje warsztaty menedżerskie i handlowe oraz BHP. W mojej firmie mocno inwestujemy w szkolenia: Specjalistyczne zawodowe (finanse, prawo, marketing itp.) – 69%
  • Dwie trzecie firm wyżej ceni szkolenia zamknięte.
  • Cztery najwyżej cenione przez HRowców firmy szkoleniowe to ODiTK (wyróżniony w 6 kategoriach na 10), Training Projects (5 kategorii), oraz Instytut Rozwoju Biznesu i House of Skills (po 3 kategorie).
  • Ankietę wypełniły 832 osoby. 78% reprezentowało przedsiębiorstwa, 14% instytucje publiczne, 8% organizacje non profit i inne.
  • Kolejność firm w rankingu wynika ze średniej punktowej (w przypadku tej samej oceny wyżej w rankingu umieszczono firmę zgłaszaną częściej w badaniu).

    06.11.2014. 08:17