Home · Blog · Ranking Szkolenia HR

Katarzyna Sienkiewicz – szkolenia dla firm

Nowe wpisy
Ranking Szkolenia HR

Od wielu już lat szczególną popularnością cieszą się szkolenia – czytamy z treści badania Warsztaty Zamknięte. Nie jest tajemnicą, że osoby zarządzające o wysokich umiejętnościach to fundament biznesu. Firmy systematycznie organizują szkolenia z zarządzania projektami, z rozwoju osobowości, automotywacji albo z budowania zaangażowania.

Projekty i programy rozwojowe takie określane są jako otwarte oraz zamknięte. Te ostatnie przygotowywane są na polecenie konkretnych korporacji. Biorą w nich udział wyłącznie pracownicy tych przedsiębiorstw. Warsztaty otwarte, jak sama nazwa wskazuje, dostępne są dla wszystkich zainteresowanych daną tematyką. Niestety, uczestnicy szkoleń otwartych muszą przeważnie uiścić opłatę za nie własnym sumptem. Oczywistym jest, że inwestycja we własne kwalifikacje to dobrze wydane pieniądze.

Nauczaniem na warsztatach biznesowych trudnią się przeważnie profesjonalni trenerzy. Duży procent z nich posiada duże doświadczenie w jakiejś tematyce, np. w zarządzaniu, w coachingu, technice prowadzenia negocjacji itd. Wykładowcy muszą wykazywać nie wyłącznie rozległą i gruntowną znajomość tematu, ale także odpowiednie predyspozycje. Przecież chodzi o to, by posiadaną wiedzę w odpowiedni sposób aplikować szkolonym osobom. Oczekiwana jest także wiedza z technik behawioralnych, profesjonalizm tworzenia demonstracji multimedialnych a także budowania więzi na płaszczyźnie nauczyciel uczeń.

Metodyka szkoleń biznesowych jest zazwyczaj podobna. Stosuje się transmisje multimedialne, praca indywidualna, ćwiczenia w grupach jak również egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Zdarza się, że ustalane są także dodatkowe spotkania pogłębiające wiedzę po odbyciu kursu. Im bogatszy temat, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, rozłożone nawet na trzy dni.Segment szkoleń powiększa się dynamicznie i jest prawie pewne, że ta koniunktura nie odwróci się w perspektywie kilku najbliższych lat. Coraz częściej organizowane są ponadto eventy integracyjne organizowane razem z szkoleniami. Ich dużą zaletą jest nie tylko okazja edukowania, ale także konsolidacja osób pracujących w tej samej firmie.

01.10.2014. 13:16